Základní škola a mateřská škola Ptení

Postup Při vyzvedávání dětí ze školní družiny

Postup při vyzvedávání dětí ze školní družiny

Děti přihlášené do školní družiny odchází domů dle informací zapsaných v zápisovém lístku, který vyplnili rodiče na začátku školního roku.

Třídní paní učitelky dovedou děti do jídelny, kde si děti přeberou paní vychovatelky. V tu dobu už, prosím, komunikujte přes zvonky nebo telefonní čísla školní družiny. Zvonek je umístěn u vchodových dveří. Po dobu dětí na obědě do cca 12 hod. můžete zvonit na zvonky 1. i 2.oddělení. Poté už, prosím, zvoňte nebo volejte na příslušné oddělení, v němž je vaše dítě umístěno (prosím rodiče 2.-5.třídy o aktualizaci tel. čísel).

Rodičům 1.tř.je umožněn vstup do šaten po dobu prvních 14 dní, kde si děti převezmou, poté už budou čekat na děti před školou.

1.odd. – 1.třída

2.odd. – 2. třída

3.odd. – 3.tř. a část 4.třídy

4.odd. – část 4.tř., 5.tř.

Děti ze 4.třídy budou rozděleny do 3. a 4.oddělení během tohoto týdne, jakmile budou odevzdány všechny přihlášky.

Děti, které do školní družiny nechodí a odchází domů samotné, opouští školu okamžitě a samostatně. Děti, které do školní družiny nechodí, ale rodiče si je vyzvedávají, si zazvoní na družinové zvonky a dítě bude uvolněno. Tento systém se nám osvědčil zejména u menších dětí, protože se nám občas vracely s pláčem, že tam nikdo z rodičů není (stačí stát opodál a nevšimnou si).

Omluvenky, změny v odchodech, vyzvedávání apod., můžete psát v průběhu dopoledne formou sms na družinové číslo nebo posílat po dětech lístek s informacemi (omluvenkou), který si založíme. Případně můžete dětem založit malý deníček a informace psát i tam. V dopolední době, prosím, nevolejte, nikdo v tu dobu nemusí být na těchto telefonech přítomný. Připomínám, že děti jsou pouštěny pouze na základě domluvy rodiče s vychovatelkou, nelze pustit děti ze školní družiny na základě telefonátu na jejich soukromý telefon či hodinky, děkujeme za pochopení.

V době od 13 – 14:30 vyzvedávejte děti pouze v nejnutnějších případech, velmi nám to pak narušuje naši činnost danou ŠVP (školním vzdělávacím plánem), zejména to pak platí, pokud jsme venku nebo na vycházce. Tam není úplně v našich silách dítě hned předat.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás můžete obrátit kdykoli po dobu provozu šk.družiny osobně (nejlépe po předchozí domluvě), telefonicky nebo mailem.

Informace o změnách, akcích apod. budou vyvěšovány na web základní školy (zsmspteni.cz) v záložce družina nebo posílány formou lístečků po dětech, proto doporučuji občas zkontrolovat.

Tel. 1. a 4.odd.: +420 739 216 731

Tel. 2. a 3.odd.: + 420 607 963 428